Neseniai sukonstravau vėjo jėgainę.

Jau anksčiau žadėjau darytis, tik turėtas guolyklas panaudojau kitam reikalui. Dabar netyčia po ranka papuolė kitos, su guoliais už 30 Lt. Tai praktiškai ir buvo brangiausias pirkinys, truputi daugiau kainavo tik troseliai stiebui.
Generatorius – tai iš paspirtuko išimtas 36V  variklis atseit turintis  kinietiškų 500W kiek žiūrinėjau internete, tai tokie 19A turėtų laikyt prie 14V. Ne kažkas galios gaunasi..

Galvojau bent magnetus kiniečiai bus neodimio priklijavę, nė velnio…

Rotorius, vielos storis 0,6-0,7 mm

Sparnus drožiau iš kanalizacijos vamzdžio D-1,7m. Matmenis ėmiau iš rusų forumo, ten yra vienas sparnų guru. Tikrai labai neblogi sparnai gaunasi, variklis gan stipriai prilimpa, galvojau nepasusks greitinant 2.9 karto, bet prasuka nesunkiai

Na ir gatavas „devaisas“, uodega numažinau.. Iš pradziu vis ant „furlingo“ dirbo.. Vėliau teko padidint

Iškėlėm

Pamatas. Privirinau kelis iešmus, kad nečiaužytų statant. Stiebui panaudojau parkinį apšvietimo stulpą, gaunasi aukštis 6,5m

Kontroleris – ant LM3914, tik papildomai dėjau šmito trigerį, kad nekaitint tranzų. Kai įtampa būna ribinė (LED’as nei dega nei ne) mosfetas būna nepilnai atsidaręs.

Apkrova

Na ir bendras vaizdas

Stulpą turėjau iš seniau, vienam objekte baigiant darbus demontavom laikinas atramas ant kurių kabėjo laikinas kabelis statybų reikmėms, kai statybų vadovo paklausiau kur man jas dėt, šis pasiūlė mest prie statybinių šiukšlių konteinerio 🙂 WTF? sakau gal galiu sau pasiimt? Taip 5 palankstytos atramos atsidūrė namuose, PVC vamzdį irgi vienam objekte santechnikai atidavė, stebulę escorto už 10 Lt svalkėj nupirkau (kaip tyčia namie neberadau.. Matyt į svalkę visos išvažiavo, liko tik volvo, bet netinka, nėr kur laido prakišt)! Gelžgalių visokių radau, dar sriegtą strypą M20 už 9 Lt senukuose pirkau, flanšą santechninį už 6 Lt, sparnams prisukt panaudojau seną zeimeriuko pjūklą. Projektas gavosi apie 100 Lt.

Reiktų keist didžiąją žvaigždutę, nes labai vėlai pradeda kraut. Bijojau is pradžų daug greitint, galvojau neprasuks, bet startavimo momentas tu sparnų gan neblogas.
Dabar žvaigždutės 11:32 reiks kažką apie 40 ieškot, nes pajungiu be kontrolerio – lemputė 60W šviečia, o kai kraunu akumą tai prie ramaus vėjelio mačiau 0.5-1.2A pastoviai..
Gal reiktų išsitekinti škyvą, nes grandinė pati nelabai girdisi, bet va stiebas jau garsą skleidžia. Kieme girdisi truputi, kambary tik prie labai stipraus vėjo naktį.
Video:

Čia lempa per kontrolerį pajungta, vietoj akumuliatoriaus. Pastebėjau, kad įsijungia kaip ir buvau sugalvojęs prie 13V, bet va atsijungia tik kai įtampa nukrenta iki 9V, nesupratau kas darosi, aš stabilitroną 12V užkabinęs. Su akumu lyg ir viskas normaliai.

Malūnas sukosi gal du mėnesius.  Nieks prie jo nebuvo pajungta, tik reguliatorius kaitino pajungtą 12V teną. Vieną dieną per gerą vėją nuskrido kažkur į sniegą grandinė. Tėvas nuleido malūną žemyn. Pirma reiktų pakeist žvaigždutę, ji jau nupirkta, bet guli.. ir kol tokie orai tikrai nesinori eit krapštytis lauke. Be to ir akumuliatorius nesinori žiemą palikt lauke tiesiai ant žemės.
O kadangi gauta energija niekur nenaudojama, tai kam girdėt tą birbimą per vėjus.
Laukite tęsinio pavasarį. Arba malūnas bus išmontuotas visai, arba bus pabaigtas „davest“ iki galo 😀