Kažkada užėjo noras pažaist su cnc staklėmis, bent pabandyt ašis pastumdyt. Turėjau steperių, nusipirkau baldinių bėgelių, dar dirželių iš printerių pasirinkau.

Nu ir ką, susirgau žiemą, tai iš neturėjimo ką veikt sumečiau staklytes pažaidimui 🙂


Beveik kaip makgaiveris, net drėlės ar suktuvo neturėjau namuose. Tik elektrinį siaurapjūklį ir tiesinį šlifuokliuką, tai sumečiau viską kaip kas tiko, o ne kaip norėčiau.

Valdymui, kadangi neturiu kompo su LPT,  paėmiau arduino, pasikoregavau kažkieno jau sukurtą G kodą skaitančią programą.  Kaip raktus panaudojau TIP122 tranzus. Z ašies visai nedariau.

Nu ir paleidau. Prasiknisiau gal ilgiau nei viską konstravau, kol supratau, kad softas nesupranta G kode absoliučių koordinačių, tik prieaugines. Vietoj sraigtų panaudoti dirželiai, tai rezoliucija labai prasta, kiekvienu žingsniu atsiranda paklaida, kuri vis sumuojasi. Pavažinėjus ilgiau, kai daug atkarpų ir posūkių, koordinatės nugrybauja. Filmuke matosi, kaip išsikraipo tekstas.

Tai va, pavažinėjau, pažaidžiau ir nunešiau į rūsį. Jei jau daryt stakles, tai valdymui reiktų naudot kažką rimtesnio.  Gal būtų galima patobulint programą, kad suprastų daugiau G kodų, bet tingėjau gilintis. Ko gero  greičiau iš naujo parašyt, nei išsiaiškint svetimą kodą. Beje teko pasiknist kode, kol pakeičiau valdymą iš step-dir, į paprasčiausią raktų valdymą.